Kontakt: Tel. 41 386 19 33 | rim@rim.com.pl | Strefa B2B | Konfigurator | Ściany osłonowe

Firma

Firma

Od 1989 roku specjalizujemy się w produkcji i montażu fasad aluminiowych, budowlanej stolarki aluminiowej oraz PCV. Naszą MISJĄ jest najdoskonalsze zaspokajanie potrzeb inwestorów i generalnych wykonawców poprzez realizację tematów związanych ze ślusarką aluminiową oraz różnymi typami fasad zgodnie z najnowocześniejszą wiedzą inżynierską… Czytaj więcej →

Fakty

Wizja

Naszym celem jest stały i zrównoważony rozwój oraz powiększanie przewagi technologicznej nad konkurencją. Ciągłe budowanie ugruntowanej pozycji na rynkach UE. Działanie w idei społecznej odpowiedzialności biznesu w pełnej zgodzie z otoczeniem przedsiębiorstwa.

Misja

Naszą MISJĄ jest najdoskonalsze zaspokajanie potrzeb inwestorów i generalnych wykonawców poprzez realizację tematów związanych ze ślusarką aluminiową oraz różnymi typami fasad zgodnie z najnowocześniejszą wiedzą inżynierską, najlepszymi rozwiązaniami organizacji pracy przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa.

Przewaga technologiczna

Nowoczesny park maszynowy wyposażony w maszyny CNC oraz kompleksowe wyposażenie produkcji sprawiają że nasz potencjał produkcyjny jest naszą przewagą konkurencyjną. Ciągłe inwestycje w nowoczesne narzędzia przygotowania produkcji i własne biuro projektowe sprawiają że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

Badania i rozwój

Stale współpracujemy z Instytutem Techniki Budowlanej co owocuje licznymi audytami naszej firmy w zakresie kontroli jakości oraz produkcji. Nasze produkty badane są w certyfikowanych laboratoriach badawczo rozwojowych takich jak GRYFITLAB oraz Instytut Techniki Okrętowej.

Certyfikaty

Posiadamy certyfikaty na produkcję antywłamaniowych okien i drzwi balkonowych w klasie WK2 oraz certyfikaty na produkcję drzwi dymoszczelnych i przeciwpożarowych w klasach: EI15, EI30 oraz EI60. Dodatkowo posiadamy certyfikaty autoryzowanych producentów: SCHUCO, ALIPLAST, PONZIO, ALUPROF.

Innowacyjna firma

Realizujemy projekt „Inwestycje w WNIP i środki trwałe w celu reorganizacji procesów biznesowych z Dostawcami i Zleceniodawcami” w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarki -wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Jesteśmy także w trakcie składnia nowych wniosków na dotacje z UE.

Historia

Naszą działalność rozpoczęliśmy w Niemczech od montażu fasad, budowlanej ślusarki aluminiowej – okien i drzwi. Zawsze zwracaliśmy szczególną uwagę na najwyższą jakość wykonywanych usług. Pracownicy naszej firmy wywodzą się spośród osób pracujących na polskich budowach eksportowych i posiadają bardzo duże doświadczenie praktyczne. Są to wysokiej klasy specjaliści znający doskonale różne systemy fasadowe i niemiecką organizację pracy. Dzięki temu stosunkowo szybko staliśmy się znaczącą i znaną, firmą w branży montażu fasad aluminiowych, na rynku niemieckim. Realizowaliśmy wiele prestiżowych budów na terenie całych Niemiec.
W 2001 roku postanowiliśmy uruchomić produkcję fasad i stolarki aluminiowej w Polsce. Produkcja ta odbywa się w Zakładzie w Jędrzejowie. Od początku postawiliśmy zarówno na obiekty krajowe jak i eksport na rynki międzynarodowe. Ostatnie 12 lat to czas rozwoju struktur firmy, inwestycji w nowoczesny park maszynowy, produkcję oraz szkolenia pracowników co owocuje gwarancją zaspokajania nawet najbardziej wymagających potrzeb klientów.

Produkcja

Obecnie zatrudniamy około 30 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Nasza produkcja to 1500 m2 nowoczesnej powierzchni produkcyjno-magazynowej. Doskonałą jakość naszych produktów gwarantuje: kompleksowe wyposażenie hali montażowej, naszego zakładu produkcyjnego, w nowoczesne sterowane cyfrowo maszyny CNC oraz inne specjalistyczne urządzenia. Czytaj więcej →

Dział Projektowy

Posiadamy własny dział projektowy co pozwala nam niezależnie przygotowywać projekty na wykonywane przez nas obiekty oraz pod zlecenia zewnętrzne. Nasi projektanci posiadają odpowiedni sprzęt oraz są wyposażeni w oprogramowanie światowych liderów projektowania CAD oraz do projektowania ślusarki aluminiowej. Czytaj więcej →

Inwestycje

R&M Alufasady Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Podniesienie konkurencyjności R&M Alufasady poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań”

Celem projektu jest podniesienie konkurencyjności R&M Alufasady na rynku krajowym i międzynarodowym poprzez wprowadzenie do oferty innowacyjnych produktów.
Efektem projektu będzie m.in. wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań:

  • produktowych – poszerzenie oferty o panele drzwiowe oraz ściany osłonowe szklane,
  • procesowych – wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji ww. produktów,
  • organizacyjnych – poprzez utworzenie dwóch nowych miejsc pracy oraz wdrożenie system ERP,
  • marketingowych – opracowanie wzorów użytkowych paneli drzwiowych oraz wprowadzenie możliwości składania zamówień onilne,
  • wdrożenie wyników własnych prac badawczo – rozwojowych.

Dofinansowanie projektu z UE: 352 880,00 zł
Całkowita wartość projektu: 542 553,00 zł

rim-fundusze

Back to Top